
23 jaar Explore Tanzania!
Vandaag is het precies 23 jaar geleden dat Marjolijn zich inschreef bij de KVK.
‘Alleen aan de eettafel, gewapend met een oude laptop, een hoofd vol dromen en een passie voor mijn tweede thuis Tanzania.
In 2002 was Tanzania voor velen een blanco vlek op de wereldkaart. Mensen vroegen me waar het precies lag, of het een mooie reisbestemming was. Dat voelt nu haast onvoorstelbaar. Want in 2025 is Tanzania uitgegroeid tot een van de meest geliefde bestemmingen voor avonturiers en natuurliefhebbers.
En met die groei komen ook nieuwe uitdagingen voor mij als ondernemer. De markt is drukker, de vijver voller. Grote reisorganisaties domineren met grote budgetten. Maar bij Explore Tanzania draait het al 23 jaar om iets anders. Om échte ontmoetingen. Om reizen die raken. Om goed willen doen.
Wat onveranderd bleef? De schoonheid van Tanzania. De rust en de ruimte. En wat groeide was de impact. Want met het toerisme veranderde ook het leven van de mensen daar. We zagen gidsen van het eerste uur langzaam hun leven opbouwen. Ze kochten een auto, bouwden een huis voor hun familie, en konden hun kinderen naar school sturen. Reizen verkopen is één ding, levens veranderen is iets heel anders. En dat is wat me nog elke dag drijft.
Wat wél veranderd is: ik doe het al lang niet meer alleen. Eerst samen met mijn zus Marloes en inmiddels met een prachtig team van zeven collega’s. De eettafel is verruild voor een inspirerend kantoor in Apeldoorn. En Excel als reisplanner is vervangen door slimme systemen.
Op deze bijzondere dag kijk ik terug met trots en vooral dankbaarheid. Voor alle mensen die ons vertrouwden met hun reis, voor het team dat Explore Tanzania elke dag verder laat groeien, en voor de mensen in Tanzania die ons al 23 jaar verwelkomen alsof we thuiskomen.’
Asante sana (dank jullie wel)! 💚