Elk jaargetij is weer anders en mooi

16 september 2025 | Kazuko & Wilfried

Wat was het moment waarop je dacht: “Wauw, dit ga ik nooit meer vergeten”?
Na onze aankomst met de binnenlandse vlucht maakten we kennis met onze chauffeur en gids Albert. Toen we onderweg waren stonden er na een uurtje rijden bij een rotspartij een paar landcruisers. Albert koos direct een ander weggetje eromheen en ja hoor Kazuko en Albert zagen een dode antilope op de rots en direct daarna een luipaard. Het duurde even en het luipaard koos ervoor om die te verorberen. Voor ons de eerste keer een luipaard gezien en dat vergeten we nooit meer.
En zo ging het de hele reis door, vaak de eerste als er leeuwen of andere dieren waren en dan het mooiste plekje om daar even rustig naar te kijken. Albert had daar een scherp oog voor.

Wat heeft je verrast of geraakt aan Tanzania?
Dat het allemaal weer op rolletjes liep en goed verzorgd was. En dat Albert rustig de tijd nam voor alles dat was erg plezierig. Later op onze reis kwamen we onze chauffeur Indy tegen, met wie we onze eerste reis naar Tanzania op stap gingen.

Hoe heb je de ontmoeting met de mensen en de cultuur ervaren?
Het contact met de mensen in het Green Camp en mensen bij de andere accommodaties was erg plezierig. Albert kon je veel vertellen over Tanzania historie en over de wilde dieren. Zo zijn we ook bij een Maasai dorpje geweest waar we uitleg kregen over hoe de mensen daar leven.
Op onze laatste dag heeft Albert nog een gids geregeld die ons een uurtje door een dorp begeleide en uitleg gaf over van alles.
En op het eind van de middag zijn we nog bij een centrum voor gehandicapte mensen geweest die daar bezig waren met handenarbeid om zo weer in het arbeidsproces terecht te komen.

 Wat zou je toekomstige reizigers aanraden om echt niet te missen?
Ik zou zelf een beetje studeren over Tanzania wat je graag zou willen zien en dan samen met Explore Tanzania er een op maat gemaakte reis van maken.

Wat neem je mee van deze reis, in je hoofd, hart en/of reistas?
Dat als je een ander jaargetijde gaat en dan in ons geval de migratie volgt de beleving heel anders en ook weer mooi kan zijn.

Wil jij ook zo’n prachtige reis maken?

Bekijk dan de voorbeeldreizen die volledig naar wens aan te passen zijn of
neem direct contact met ons op voor een reis op maat!

voorbeeldreizen